حزب کمونیست ایران

آخوندها تجسم تمامی جنایات و فساد حکومت اسلامی هستند

طی دو روز گذشته ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد زنی که مورد تعرض دو نفر عمامه‌به‌سر قرار گرفته بود، در واکنش به رفتار خشونت‌آمیز آن‌ها  عمامه یکی از آن‌ها را که از سرش افتاده بود، لگدمال کرد. خبرگزاری حوزه نیوز خبر داد که زنی که عمامه یک آخوند را در قم لگدمال کرد، بازداشت شده است.

درگیری لفظی و فیزیکی آخوندها با مردم، خشم  زنان و مردان زیادی را بجوش آورده و کمتر روز و هفته ای است، عمامه آخوندی زیر پای مردم له نشده و خود اخوند هم با بیزاری و نفرت جوشان مردم روبرو نشود.در جمهوری اسلامی، ‏اگر زنی عمامه یک آخوند را لگد بزند  در مدت زمان کوتاهی بازداشت می‌شود. اما اگر آخوندی فرمان اسیدپاشی به صورت همان زن را بدهد، پرونده مختومه اعلام می‌شود. چنانچه در مورد پرونده اسید پاشی به چهره زنان در اصفهان اتفاق افتاد. در جمهوری اسلامی ارزش «پارچه سر” آخوندها از «جان» انسان‌ها بیشتر است. هر‌جا پای انتقاد از حکومت و حمله به ارکان ارزشی و فرهنگی آن باشد، نیروهای امنیتی بسیار سریع عمل می‌کنند، اما اگر حقوق مردم پایمال شود و به افراد عادی جامعه ظلم شود، دستگاه امنیتی کور و کر خواهد شد که هیچ خود نیز یک پای زورگوئی و ستم خواهد شد.یک آخوند در جمهوری اسلامی جلوی واردات واکسن را می‌گیرد و موجب مرگ هزاران نفر می‌شود، عده‌ای تصمیم به شکایت از او می‌گیرند، هنوز شکایت نکرده، بازداشت می‌شوند.

حکومت اسلامی ایران بیش از هر جریان و اندیشه ای به عریان کردن ارتجاع اسلامی و استبداد و فساد حکومت مذهبی کمک کرده است و آخوند تجسم و سمبل همه جنایات، ریاکاری، فساد ، قساوت و شارلاتانیسم حاکمان رژیم اسلامی است .بعنوان جدی ترین و مصمم ترین مدافعین حکومت اسلامی در ایران، مردم در مخالفت با آخوند، مستقیما در مقابل رژیم قرار گرفته اند.نفرت بحق مردم از آخوند  را در هر گوشه ای از ایران موج می زند و خود آخوندهای حکومتی هم خوب می دانند با سقوط حکومت جمهوری اسلامی، آنها روزگار خوشی در ایران نخواهند داشت.

“صنعت”آخوند سازی از پر رونق ترین تجارت ها در ایران است و بودجه های میلیارد دلاری صرف پرورش صدها هزار آخوند و طلاب مفتخور می شود.به گزارش روزنامه تجارت نیوز،چاپ تهران، در جدول هفتم لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که جزئیات بودجه دستگاه‌های اصلی و زیرمجموعه‌ها در آن مشخص است، ۴۳ دستگاه مذهبی در بودجه امسال ۷۲۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بودجه می‌گیرند. که نسبت به سال گذشته حدود 17 درصد افزایش نشان می دهد. به عبارت دیگر بودجه برخی از این نهادها چندین برابر سهم وزارت‌خانه‌ها یا سازمان‌های بزرگ کشور است و بعضاً در سال ۱۴۰۱ چند ده برابر نسبت به سهم امسال خود رشد کرده‌اند. در گزارش تجارت نیوز آمده است: «دومین دستگاهی که بیشترین بودجه را می‌گیرد مرکز خدمات حوزه‌های علمیه است. این دستگاه هزار میلیارد تومان از بودجه ارتزاق می‌کند؛ یعنی کمی بیش از مجموع بودجه مجلس شورای اسلامی و سازمان اورژانس کل کشور. شورای‌عالی حوزه‌های علمیه نیز ۶۵۱ هزار میلیارد تومان بودجه دریافت خواهد کرد. این مبلغ تقریباً دو برابر بودجه سازمان غذا و دارو و بیش از پنج برابر بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور است. جامعه المصطفی‌العالمیه و سازمان تبلیغات اسلامی نیز به ترتیب چهارمین و پنجمین نهاد بودجه‌بگیر در این فهرست هستند که اولی معادل بودجه آموزش و پرورش کشور و دومی حدود دو برابر بودجه کتابخانه ملی یا چهار برابر بنیاد ملی نخبگان ایران بودجه می‌گیرد.»

 در چنین شرایطی و در حالی که فقر گسترده و بیکاری سراسر کشور را در برگرفته، خشم مردم به این دلیل است که چرا بودجه‌هایی که باید صرف بهبود زندگی آنها شود تنها در اختیار یک گروه خاص قرار می‌گیرد. چرا چنین بودجه‌ای مثلاً برای بهبود زندگی بازنشستگان در نظر گرفته نمی‌شود؟ چرا یک گروه خاص حق دارند بدون ایجاد ارزش افزوده، از چنین حمایت دولتی، آن هم از سهم ۸۰ میلیون نفر دیگر بهره‌مند شوند؟ مردم ایران در طول چهل و سه سال حکومت اسلامی بیش از هر زمانی به ماهیت ارتجاعی حکومت اسلامی و شیادی و شارلاتانیسم آخوندی آگاه شده اند و با سرنگونی انقلابی رژیم اسلامی ایران فصل جدیدی برای آخوندهای مفتخور و فاسد آغاز خواهد شد و باید جوابگوی همه جنایات و غارتهای خود باشند.