حزب کمونیست ایران

اخراج جمعی از معترضان کادر اورژانس دزفول

بنا به گزارشات منتشره روز دوشنبه 5 خردادماه، ۳۵ نفر از کادر اورژانس دزفول از محل کار خود اخراج شده‌اند.

برپایه این گزارش،دلیل اخراج ۳۵ نفر از کادر اورژانس دزفول، اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی‌ ۳ ماه گذشته خود بوده است. این درحالی است که با توجه به آمار رسمی شیوع ویروس کرونا در این استان مراکز درمانی به لحاظ کادر درمانی در مضیقه قرار دارند.

کاهش رشد نقدینگی ایران در سال 99

براساس پيش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، رشد نقدینگی ایران در در سال ۱۳۹۹ به ۱۹.۵درصد خواهد رسید که کاهشی ۱۶.۳ درصدی را به ثبت خواهد رساند.

برپایه این گزارش،رشد نقدینگی ایران در سال ۱۳۹۷ برابر با ۲۲.۳ درصد بود که این رقم برای سال ۹۸ به ۳۵.۸ درصد رسید. با این حال صندوق‌ بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده است که نقدینگی در ایران از ۲.۵۵۷ هزار میلیارد تومان به ۳.۰۵۵ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.این گزارش خاطرنشان کرده است که نرخ تورم در ایران نیز از ۴۱.۱ درصد به ۳۴.۲ درصد کاهش خواهد یافت. همچنین این صندوق پیش‌بینی کرده است که نرخ بیکاری در ایران نیز در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن، ۲.۷ درصد افزایش خواهد یافت و به ۱۶.۳ درصد خواهد رسید.این گزارش می‌افزاید تراز حساب جاری در ایران نیز از منفی ۰.۳ میلیارد دلار در سال ۹۸ به منفی ۱۸.۲ میلیارد دلار در سال ۹۹ خواهد رسید.