حزب کمونیست ایران

اطلاعیه دبیرخانە کمیتە مرکزی کومەلە در مورد جانباختن رفیق عبدالله بوکانی!

با کمال تاسف به اطلاع می رساند که ساعت 2 بعدازظهر روز شنبه ششم شهریور ماه رفیق عبدالله بوکانی از کادرهای تشکیلات کومه له در اثر بیماری کرونا جانش را از دست داد. مرگ رفیق عبدالله در حالی رویداد که کمتر از 24 ساعت قبل از آن خواهر وی زهرا بوکانی نیز در نتیجه همین بیماری جانباخته بود. این خواهر و برادر از جمله قربانیان جنایتی هستند که جمهوری اسلامی با اهمال در مبارزه با بیماری کرونا هر روز صدها نفر را در ایران به کام مرگ می فرستد.
رفیق عبدالله بوکانی در سال 1334 شمسی در شهر نقده به دنیا آمد. تحصیلات ابتدائی و متوسطه را در همین شهر به پایان رسانید. با آغاز دوره انقلابی سال 1356وارد فعالیتهای سیاسی بر علیه رژیم شاه شد. وی یکی از فعالان پرشور و پیگیر در سازماندهی مبارزه بر علیه رژیم شاه بود. در تشکیل جمعیت دفاع از آزادی و انقلاب در شهر نقده، فعالانه شرکت داشت. با تشکیل نیروی پیشمرگ کومه له در سال 1358 همراه با برادر جانباخته اش رفیق قادر بوکانی به صف پیشمرگان کومه له پیوست. در سال 1361 به عضویت کومه له درآمد. در سال 1365 شمسی به شهر نقده برگشت و بعد از مدتی زندانی آزاد شد. مدت کوتاهی پس از آزادی از زندان مجددا با تشکیلات کومه له در شهر نقده ارتباط برقرار کرد و فعالیت سیاسی و تشکیلاتی خود را در شکل دیگری از سر گرفت. از آنجا که مبارزی فعال و پیگیر بود، بسیار زود مجددا به عضویت کومەله و حزب کمونیست ایران درآمد و تا روز جانباختنش از جمله کادرهای فعال حزب در این عرصه بود.
از جانب کمیته مرکزی کومه له جانباختن رفیق عبدالله بوکانی و خواهر او زهرا بوکانی را به همه اعضاء خانواده آنها و به رفقای حزبی صمیمانه تسلیت میگوئیم و خود را در اندوه آنان شریک می دانیم.
یادش گرامی باد.
دبیرخانه کمیته مرکزی کومه له
(سازمان کردستان حزب کمونیست ایران)
‏2021‏/08‏/28