حزب کمونیست ایران

اطلاعیه فعالین جنبش زنان سنندج بەمناسبت ٨ مارس

زنان و مردان مبارز و آزادی‌خواه!

فرارسیدن ۸ مارس روز جهانی زن را به شما و کلیه زنان آزادی‌خواه، مبارز و حق‌طلب در سراسر جهان تبریک می‌گوئیم.

امسال در شرایطی به استقبال از ۸ مارس روز جهانی زن می‌رویم که، حضور پر خروش ما زنان و مردان آزادی‌خواه و مبارز در خیزش سراسری آبان‌ماه و اعتراضات دیماه ۹۶ نه تنها توازن قوای مابین حکومت سرمایه‌داران و جنبش توده‌های مردم کارگر و زحمتکش را تغییر داد، بلکه به هرگونه رابطه مابین توده‌های مردم به ستوده آمده ایران با حاکمیت پایان داد.

نقش ما زنان در این خیزش دی‌ماه ۹۶، اعتراضات کارگری بعد از آن و خیزش سراسری آبانماه ۹۸ و اعتراضات دی‌ماه نه تنها انکار ناپذیر است بلکه موقعیت ویژه‌ای به نقش پیشتاز زنان در مبارزات آزادی‌خواهانه در ایران و کردستان بخشیده و البته که برای ما زنان هزینه‌بردار بوده است. شمار زیادی از زنان مبارز و پیشرو هم اکنون در زندان‌ها هستند و زندان را به یکی دیگر از سنگرهای مبارزه تبدیل کرده‌اند.

ما زنان و مردان آزادی‌خواه و مبارز در کردستان طی سال‌های گذشته تلاش کردیم که ۸ مارس را به فرصتی برای بیان اعتراض و طرح خواسته‌هایمان تبدیل کنیم اما، متاسفانه امسال در شرایطی به استقبال روز جهانی زن می‌رویم که به علت شیوع ویروس کرونا و گسترش بی‌سابقه آن در کشور، موجی از نگرانی و پرهیز از هرگونه تجمع و بدور هم جمع شدنی را از ما سلب کرده است.

لذا به اطلاع می‌رسانیم ضمن پافشاری بر خواسته‌ها و مطالبات طبقاتی‌مان که در اعتراضات آبان‌ماه در شعار  “نان، کار، آزادی” بیان شد و سایر مطالبات‌مان از جمله، تامین برابری زنان و مردان در کلیه شئون اجتماعی و غیره.

لذا برای حفظ سلامت همه شما عزیزانی که سال‌های گذشته در مراسم‌های روز جهانی زن در سنندج شرکت داشتید، امسال مراسمی به این مناسبت برگزار نمی‌شود.

“زنده باد ۸ مارس روز جهانی زن”

#فعالین_جنبش_زنان_شهر_سنندج