حزب کمونیست ایران

بیانیه و فراخوان عمومی دانشجویان سراسر کشور به مناسبت به هلاکت رسیدن ابراهیم رئیسی:

سرنگون شدن هلیکوپتر حامل رئیسی؛ چشم اندازی برای سرنگونی جمهوری اسلامی و فراخوانی برای گسترش اقدامات اعتراضی، تجمعات پیش رو و اعتصابات گسترده!

به هلاکت رسیدن آیت‌‌اله مرگ ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان و هیئت همراهشان موجی عظیم از شادمانی در میان عموم مردم به مثابه یک «جشن سراسری» به وجود آورده است.

شرایط در روزهای گذشته همراه با شادی مردم بوده، شادی‌ای آمیخته با تمسخر و توهین به رئیسی.

ما مردم خوشحال از هلاکت این جنایتکار، با وجود شرایط شدیدا امنیتی، در شهرهای مختلف، جشن شبانه و آتش‌بازی به راه انداخته‌ایم، بساط رقص و می‌گساری و پخش شیرینی و شکلات به‌پا کرده‌ایم.

ما این اتفاق فرخنده را به یکدیگر تبریک می‌گوییم و شبکه‌های اجتماعی را از فضایی آمیخته به طنز و شادمانی بر سر حکومت خراب کرده‌ایم.هزاران کیلومتر آن طرف‌تر، خیابان‌های شهرهای مختلف دنیا توسط ایرانیان آزادیخواه خارج از کشور به محل جشن‌های نمادین رقص بر گور رئیسی و جمهوری اسلامی بدل شده است.

اما این همبستگی سراسری مردم و شادی بی‌حد و حصر ما، فراتر از واکنش قلبی یک جامعه به «مرگ ظالمان» است. این صدای هلهله مادران دادخواهی است که از خاوران تا آبان و «زن زندگی آزادی» به رقص آمدند و یا همچون مادر هومن عبدالهی اعلام کردند “برای نخستین بار خوشحالم، پس از یک سال و پنج ماه و پانزده روز (که پسر مرا کشتید…)”

این صدای زنانی است که زندگی روزمره‌شان خط مقدم جنگ با حکومت اسلامی شده است …

این فریاد کرور کرور جوانانی است که با هر صدای اذان صبح، منزجر می‌شوند …

این شادی و صدای اعتراض به فقر، فلاکت، تبعیض، بی‌حقوقی و هزار و یک بدبختی دیگری است که ده‌ها میلیون انسان برای بقا باید در فضای آن به ستیز علیه جمهوری اسلامی ادامه دهند …

در یک کلام، این جشن عرض اندام قدرتمند انقلاب «زن زندگی آزادی» برابر حکومت است؛ البته این‌بار با سلاح جوک، خنده، رقص و میگساری و حتی انتشار تصاویر عریان!

برای ما عموم مردم ایران، این واقعه نویدبخش سرنگونی جمهوری اسلامی و به هلاکت رسیدن ابراهیم رئیسی و همراهان جنایتکارش، نماد دادخواهی و یادآورنده دادگاه‌هایی است که باید پیش از مرگ و تا دیر نشده برای آنها برگزار کنیم.

این «قهقهه از ته دل» مردمی است که می‌بینند، حکومتی که در یک ماه ادعای نابودی اسرائیل را داشت و از  سوی دیگر در خیابان‌ها برای زنان شمشیر از رو بسته بود و دست به اعدام‌های افسارگسیخته زده؛ حالا به دریوزگی افتاده و به مدد «دولت‌های خارجی»، بدنبال پیدا کردن قطعه انگشتری از رئیس دولتش و جسدگردانی او در شهرها باشد.

مردم مبارز و آزاده ایران!

در هفته‌های گذشته که جنگ ما علیه جمهوری اسلامی حول سه محور: حمله حکومت به ما زنان، افزایش اعدام‌ها و فقر و فلاکت شدت گرفته است، توانسته‌ایم تا حدی با مبارزات خود حکومت را به عقب برانیم؛ اینک به هلاکت رسیدن رئیسی و آدمکشان همراهش، انرژی فزاینده‌ای به همه ما بخشیده است.

جنگ ما مردم با حکومت تا پیروزی انقلاب‌مان و نابودی جمهوری اسلامی پایانی ندارد و به رغم فراز و فرودهایی که مدام تجربه می‌کنیم، این نبرد همچنان ادامه خواهد داشت.

باور ما بر این است که روحیه بالای عموم مردم و همبستگی سراسری که در این جشن سراسری به وجود آمده را باید هر چه زودتر، به نیرویی برای برداشتن گام‌های بعدی رو به پیروزی انقلاب تبدیل کنیم. بازگشت دوباره به خیابان در جمعیت‌های بزرگ و همچنین اعتصابات سراسری در همه بخش‌ها، سرنوشت گریزناپذیری است که مسیر رسیدن به انقلاب‌، را برای ما روشن می‌کند.

بر همین مبنا فراخوان ما به همه فعالین، تشکل‌ها و دست‌اندرکاران جنبش‌های اعتراضی، سازمان‌ها و احزاب سیاسی و حتی رسانه‌ها در یک مقیاس سراسری این است که در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو، تمامی تمرکز، توان و ابزارهای خود را برای تقویت و تسریع حرکت عمومی جامعه به سوی تحقق دوباره اعتراضات و اعتصابات سراسری، متمرکز کنند.

لیست امضاها:

تشکل‌های دانشجویی:

– تشکل دانشجویان پیشرو

– نهاد آزادی‌خواهان دانشگاه تهران شمال

– تشکل آزاد اندیشان جندی‌شاپور

– نهاد آزادی‌خواهان بهشتی

– نهاد دانشجویان دانشگاه آزاد اصفهان

– نهاد صدای آزاد دانشگاه (دانشگاه هنر اصفهان)

– کمیته سراسری دانشجویان کردستان

– خبرنامه خواجه نصیر

– اتحاد دانشگاه صنعتی اصفهان

– اتحاد دانشجویان دانشگاه الزهرا

جمعی از دانشجویان و فعالین:

– دانشگاه اصفهان

– دانشگاه خوارزمی کرج

– دانشگاه کردستان

– دانشگاه شیراز

– دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

– دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

– دانشگاه آزاد شهرقدس

– دانشگاه فنی دخترانه سنندج

– دانشگاه فنی یزدان‌پناه