حزب کمونیست ایران

در محکومیت مناسبات دولت سوئد با جنایتکاران رژیم اسلامی ایران!

 

روز سه شنبه ۱۹ ماه اوت ۲۰۱۹ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همراه هیئت همراهش طی سفری سه روزه به کشور سوئد شهر استکهلم آمده است.

همه میدانیم که رژیم برای برون رفت از بحران عمیق سیاسی و اقتصادی که با آن دست به گریبان است ناچار به رایزنی با کشورهای سرمایه داری  است. اما دعوت کشور سوئد از رژیم جنایتکار و فاسد جای بسی تأمل است، جای که محل استقبال این جانیان بود با ساختمان نوبل نهایتا دو کیلومتر فاصله دارد، این بدان معناست که کشورهای به اصطلاح حامی حقوق بشر و دموکراسی تا چه حد با مردم دروغگو و عوامفریبانه عمل می‌کنند.

دولت سوئد نه تنها حامی جمهوری اسلامی جنایتکار است بلکه تظاهرات مردم رنجدیده و به ستوه آمده از این رژیم را در شهر ( جایزه صلح نوبل ) با باتوم، لگد، دستگیری و با حمله وحشیانه از طریق پلیس اسب سوار و سگ آموزش دیده جواب می‌دهد.

 تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست ایران- واحد استکهلم،  ضمن محکوم کردن این اقدام دولت سوئد، اعلام می‌کند که رژیم جمهوری اسلامی ایران هیچ مشروعیت سیاسی و‌اجتماعی ندارد و از تمام مردم آزادیخواه و برابری طلب می خواهد که این اقدام دولت سوئد را محکوم کرده و با مبارزات پیگیرانه خود، رژیم جنایتکار اسلامی ایران را به زباله دان تاریخ بفرستند.

در همین رابطه و در محکومیت این اقدام دولت سوئد برای دعوت از سران رژیم اسلامی جنایتکار نیروهای چپ و کمونیست در شهر استکهلم تظاهراتی را جلو‌ پارلمان سازمان داده بودند که در دو مسیر به طرف محل نشست با موانعی مانند پلیس اسب سوار و سگهای آموزش دیده مواجه گردید.
فراخوان دهندگان تجمع امروز عبارتند:

۱- حزب کمونیست ایران- استکهلم

۲- حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست- استکهلم

۳- شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران

۴- فعالین سازمان فدائیان (اقلیت)- سوئد

۵-اتحاد فدائیان کمونیست

 زنده‌ باد آزادی برابری حکومت کارگری

زنده باد سوسیالیسم

مرگ بر جمهوری اسلامی ایران

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست ایران – استکهلم

2019-08-20