حزب کمونیست ایران

فراخوان کمیته مرکزی کومه‌له در دعوت از مردم کردستان به اعتصاب عمومی

مهسا امینی(ژینا) دختر جوان اهل سقز پس از آنکه توسط افراد گشت ارشاد به دلیل آنچه که پوشش نامناسب عنوان شده بود، در شهر تهران از جمع خانواده اش ربوده شد وبه بازداشتگاه منتقل گردید.مهسا پس از چند ساعت بازداشت در حالیکه به کما رفته بود به بیمارستان منتقل گردید.خبر می رسد که متاسفانه بعد از ظهر امروزجمعهجانباخته است. قتل تکاندهنده این دختر جوان انعکاس گسترده ای در نزد افکار عمومی در داخل و خارج کشور یافته و عمیقا جامعه کردستان و ایران را تکان داده است. ما این جنایت دولتی را شدیدا محکوم و با خانواده مهسا عمیقا اظهار همدردی می کنیم.
نباید اجازه داد که ماموران این رژیم این چنین بی پروا به جان انسانهای آزاده و شریف تعرض کنند. باید جلو تکرار این جنایات را گرفت. به عنوان نخستین اقدام از عموم مردم کردستان، کارگران کارگاهها و مراکز خدماتی و تولیدی، کارمندان ادارات دولتی شرکتهای خصوصی، معلمین، دانشجویان و دانش آموزان، بازاریان و زنان ستمدیده می خواهیم روز دوشنبه 28 شهریور1401برابر با 19ماه سپتامبر2022، در یک اقدام قاطع، هماهنگ و متحدانه از رفتن بر سرکار خودداری کنند.شایسته است که این حرکت از پشتیبانی مردم حق طلب و معترض در سراسر ایران نیز برخوردار گردد.
از همه احزاب و سازمانهای سیاسی، نهادهای اجتماعی و مردمی، شخصیت های مبارز و آزادیخواه، زندانیان سیاسی ، فعالین و نهاد های مدافع حقوق زنان، شبکه های اجتماعی و مراکز اطلاع رسانی، می خواهیم که از این حرکت مردم کردستان فعالانه حمایت کنند. این حرکت یکپارچه و هماهنگ پیام روشن مردم کردستان به جمهوری اسلامی است. آمرین و عاملین این جنایت بایستی سریعا به مردم معرفی شده و به سزای اقدام جنایتکارانه خود برسند. بعلاوه اعمال فشار بر زنان آزاده و تحمیل پوشش اجباری به زنان باید خاتمه یابد. مردم آزادیخواه و برابری طلب بیش از این،َ اینگونه فشارهای ضد انسانی را تحمل نخواهند کرد.

کمیته مرکزی کومه‌له
سازمان کردستان حزب کمونیست ایران
‏16‏/09‏/2022
25/06/1401