حزب کمونیست ایران

مافیائی که بر ایران حکومت می کند را بشناسیم

روز جمعه 22 بهمن ماه ابراهیم رئیسی، عضو هیئت مرگ در کشتار انقلابیون و مخالفین جمهوری اسلامی در سال 67 و رئیس جمهور رژیم در مصلی تهران سخنرانی کرد. او، که در چهل و سومین سال تحمیل رژیمش به مردم ایران صحبت میکرد، طبق معمول دروغهای شاخداری را به بیان درآورد. یکی از دروغ ها، که مرغ پخته را به خنده می انداخت، این بود که هاضمه رژیم فساد و ظلم را نمی پذیرد. در مورد ستمگری این رژیم دیکتاتور و استثمارگرِ بی رحم سخن بسیار گفته شده و عمق فسادش هم به کرات و با فاکت های قابل اطمینان افشا شده است. این سخنان توسط این قاتل ساده لوح در شرایطی بیان گردیده که فایل صوتی افشا شده در مورد فساد و روابط مافیایی در بالاترین سطوح سپاه، به عنوان حاکم اصلی ایران استبداد زده، در رسانه ها و شبکه های اجتماعی وسیعا پخش شده بود.

بخش اعظم فایل مذکور به جلسه محرمانه و گفت‌وگوی محمدعلی جعفری، فرمانده وقت کل سپاه پاسداران و صادق (میرزاحسن) ذوالقدرنیا، معاون سابق اقتصادی و سازندگی سپاه پاسداران در سال ۹۷ درباره فساد نیروهای مرتبط با نیروی قدس سپاه، بنیاد تعاون سپاه و شهرداری تهران اختصاص دارد.

در این فایل صوتی به نقش مستقیم محمدباقر قالیباف، شهردار وقت تهران و رئيس فعلی مجلس ایران، قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، جمال‌الدین آبرومند، معاون وقت هماهنگ‌کننده سپاه و حسین طائب، مسئول اطلاعات سپاه در پرونده فساد اشاره شده است.

در این فایل صوتی، صادق ذوالقدرنیا می‌گوید محمدباقر قالیباف، شهردار وقت تهران، از او خواسته گم و گور شدن «۸ هزار میلیارد تومان» را به طریقی رفع و رجوع کند. او به جعفری چنین میگوید:

” گفتم همه این کارها خلاف است. قالیباف آمد جلوی مسجدی که به خانه من و خودش نزدیک است و گفت این را امضا کن. گفتم این خلاف است. هم به ضرر تو است، هم به ضرر من است و هم به ضرر جعفری. من امضا نمی‌کنم. گفت جلسه بگذار. بعدا جلسه گذاشت. به قالیباف گفتم تو ۸ هزار میلیارد تومان پول را به جای این‌که به رسا [شرکت وابسته به هولدینگ یاس] بدهی، به [پروژه] پژوها داده‌ای. اصلا پژوها مال [هولدینگ] یاس [وابسته به بنیاد تعاون سپاه] نیست. قالیباف گفت اسم اینها را نیار. ریخت بهم … قاسم [سلیمانی] می‌گفت قالیباف به تو فحش می‌دهد. گفتم چیکار کنم. فحش‌خور ما خوب است.”

فرمانده وقت سپاه در بخش دیگری از این فایل صوتی به ذولقدرنیا می‌گوید که قاسم سلیمانی نیز از برخورد‌های صورت گرفته با قالیباف ناراحت بود او پیش خامنه ای هم رفته و شکایت کرده بود. از قرار معلوم جعفری در این مورد به سلیمانی چنین گفته:

سلیمانی گفت که این برخورد ها به حفاظت اطلاعات سپاه و “یاس” نباید صورت بگیره. “گفتم قاسم این حرف‌ها را به من نگو. آقای [مسعود] مهردادی این همه پول بیت‌المال را با دستورهای الکی حیف و میل کرده، نباید جوابگو باشد؟”

شرکت گروه توسعه اقتصادی یاس» مشهور به «هولدینگ یاس» بازوی اصلی بنیاد تعاون سپاه بود که در حوزه خدمات، واسطه‌گری و مسکن فعالیت داشت. این هولدینگ در واقع نقش خزانه نیروی قدس سپاه را بازی می‌کرد.

هولدینگ یاس پس از بروز مفاسد گسترده که منجر به بازداشت برخی مدیرانش در سال ۹۶ شد، منحل گردید. رقم یکی از پرونده‌های فساد مرتبط با این هولدینگ ۱۳ هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

صادق ذوالقدرنیا در این فایل صوتی می‌گوید علی خامنه‌ای پس از شنیدن حیف و میل شدن پولها دستور داده بود که هدف اصلی باید کمک به نیروی قدس سپاه باشد و بر همین اساس از منابع مالی باید ۹۰ درصد را به نیروی قدس سپاه بدهند و ۱۰ درصد را به سپاه.

در فایل مذکور به نقش حسین طائب، رئيس سازمان اطلاعات سپاه، در روابط مافیایی یاد شده و حمایت او از اعمالِ فساد آمیزِ قالیباف نیز اشارات مستقیمی هست. صادق ذوالقدرنیا در این مورد میگوید:

” بدبختی ما این است اطلاعات سپاه که باید پشت بگیرد، می‌آید ۵ درصد به این می‌دهد، ۵ درصد به آن می‌دهد، فکر می‌کند با پول حل می‌شود. طائب به من گفت تو می‌خواهی آقا [خامنه‌ای] را خراب کنی. گفتم من با آقا رفیقم.”

تیم مافیایی مذکور، که مقدار کمی از اعمال آنها در فایل صوتی یاد شده مورد اشاره قرار گرفته، بانک ها و موسسات مالی قدرتمندی برای پیش بردن طرح های خو دایر میکنند. یکی از نهادهایی که مقامات در فساد آن نقش محوری داشته‌اند، «مؤسسه مالی و اعتباری ثامن» بوده است که بعداً در بانک انصار ادغام شد. بانک انصار سال گذشته همراه با چهار بانک نظامی دیگر در بانک سپه ادغام شدند.

در بخش دیگری از این فایل صوتی، مسئول دفتر جعفری به صادق ذوالقدرنیا رزومه یکی از دوستان قدیمی‌اش را می‌دهد که در آن زمان کارمند بخش صادرات و واردات وزارت دفاع بوده است و از او می‌خواهد که برایش شغل پیدا کند که با موافقت ذوالقدرنیا همراه می‌شود.

مسئول دفتر جعفری می‌گوید دوستش که از دوران بسیج دانشجویی با او آشنا بوده، در فروشگاه‌های اتکا کار می‌کند ولی این فروشگاه‌ها «الان افتاده دست ارتشی‌ها که هیچی حالیشون نیست» و تعدادی از نیروهای بسیج دانشجویی دوران زاکانی الان در فروشگاه‌های اتکا هستند و باید سپاه آنها را جذب کند.

درز کردن فایل 50 دقیقه ای مذکور، به هنگامی که مذاکرات هسته ای در وین می رود که سرانجامی پیدا کند، اهداف خاصی را تعقیب میکند. اما و در هر صورت مردم ایران باید از این افشاگری ها دریابند با رژیمی تکه پاره شده در درون و ضعیف طرفند.

مقامات فاسد سپاه و اشخاص ذکر شده در این فایل صوتی اکنون در بالاترین و کلیدی‌ترین مقام‌های تصمیم‌گیری و امنیتی جمهوری اسلامی نشسته‌اند و بنابراین از هرگونه تعرضی مصونند. اما اگر کارگران و مردم زحمتکش بتوانند در یک فرصت تاریخی این جمهوری تا دندان غرقه در فساد را سرنگون کنند کوههای اطلاعاتی پنهانی به دست مردم خواهد رسید که میتواند برای تداوم انقلاب مردمی قابل پیش بینی بسیار مفید باشد.