حزب کمونیست ایران

ج.ا در صدد انتقام از کردستان و در خون خفه کردن انقلاب_ژینا در سالگرد آنست. کردستان را تنها نگذارید!

 

درباره بالا گرفتن احتمال حمله نظامی ج.ا به اردوگاههای احزاب رژهلات در کردستان عراق

تلاش برای حل بحرانهای داخلی از طریق جنگ و منازعات نظامی خارجی رویکرد مرسوم رژیمهای استبدادی، از آلمان قیصری در ۱۹۱۴ تا عراق بعثی در ۱۹۷۹، بوده است. اما ج.ا این استراتژی را به جزئی لاینفک از بازتولید سیاسی روزانه خویش بدل کرده است. از اشغال سفارت آمریکا و صدور انقلاب به عراق و منطقه تا پروژه هسته‌ای و رویارویی با غرب و مداخله در سوریه ، عراق و لبنان و یمن، ج.ا مداوما به ایجاد بحرانهای منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخته تا خود را به مثابه حافظ امنیت کشور در این بحرانها جلوه دهد و در عین حال از این وضعیت هم برای انحراف افکار عمومی و کاهش انگیزه و انرژی اعتراضی در داخل استفاده کند و هم بهانه‌ای ظاهرا مشروع برای تشدید سرکوب جنبشهای اعتراضی به بهانه حفظ “تمامیت ارضی” کشور درست کند.

تعیین ضرب‌العجل ج.ا برای خلع سلاح‌ احزاب کردستانی مستقر در اقلیم کردستان عراق که با چند روز اختلاف مصادف با سالگرد قتل دولتی ژینا_امینی و آغاز انقلاب ژن_ژیان_ئازادی \ زن_زندگی_آزادی است آخرین نمونه از بحران‌سازی و ماجراجویی نظامی ج.ا برای مهار بحران داخلیست. اینکه کردستان خاستگاه انقلاب_ژینا و شعار استراتژیک آن، زن_زندگی_آزادی، است انتخاب زمان و مکان این آخرین جنگ‌ افروزی ج.ا را روشنتر میسازد.

هشدارهای یکی دو روز اخیر حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا)‌ و رهبر مشترک حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)، سفر پاول طالبانی، رهبر اتحادیه میهنی کردستان (یکی از دو حزب حاکم بر حکومت اقلیم کردستان عراق که روابط‌ بسیار نزدیکی با ج.ا دارد) به تهران، فتنه انگیزی نیروهای نیابتی ج.ا در کرکوک با همکاری ترکیه، حملات اخیر به نیروهای سوریه دموکراتیک و اداره خودمختار شمال و شرق سوریه (روژآوا) از سوی بخشی از طوایف استان دیر‌الزور که از سوی رژیم اسد و ج.ا تحریک و تسلیح شده بودند همگی بخشی از توطئه وسیعتر و منطقه‌ای علیه جنبش انقلابی زن_زندگی_آزادی است که نه تنها لرزه بر اندام ج.ا انداخته بلکه تمامی نیروهای ارتجاعی و مردسالار منطقه از آنکارا و دمشق تا لوس‌ آنجلس و بغداد را به سوی یک اتحاد نانوشته ضد انقلابی علیه این جنبش‌ سوق داده است.

در چنین شرایطی حمایت از #اعتصاب_عمومی فراخوان داده شده برای ۲۵ شهریور از سوی احزاب کردستانی و محکوم کردن و مقابله با سیاستهای جنگ‌افرازانه ج.ا علیه مردم و احزاب و جنبش‌ انقلابی کردستان از سوی تمامی مردم به جان آمده در ایران که خواهان سقوط ج.ا هستند از اهمیتی حیاتی برخوردار است.

زنده باد انقلاب ژن_ژیان_ئازادی