حزب کمونیست ایران

اطلاعیه کمیته مرکزی کومه‌له اعلام اعتصاب عمومی روز شنبه ۹ مهرماه

مردم مبارز کردستان!

رژیم جمهوری اسلامی ناتوان از خاموش کردن خیزش انقلابی مردم ایران، با این هدف که به خیال خود نگاه‌ها را از صحنه خروش پر شور مردم در خیابان‌های کردستان و ایران متوجه بیرون مرزها کند، روز چهارشنبه ۶ مهرماه مقرات احزاب سیاسی کردستان ایران در عمق اقلیم کردستان را مورد حملات موشکی و پهبادی قرارداد. در جریان این حملات بیش از ۱۳ تن جانباختند و ده‌ها تن زخمی شدند.
جمهوری اسلامی طی سال‌های گذشته هر بار که به چنین اعمالی دست زده است، با عکس العمل قاطعانه مردم روبرو شده است. جمهوری اسلامی که از گذشته درس نیاموخته است و ناتوان از خاموش کردن شعله‌های خیزش انقلابی مردم کردستان و ایران باردیگر این سیاست شکست خورده را تکرار کرده است.
ما اطمینان داریم موج عظیمی که به دنبال قتل ژینای جوان از کردستان برخاست و سرتاسر ایران را در برگرفت، با اینگونه تلاشهای از سر استیصال فروکش نخواهد کرد. اینک زمان آن فرارسیده است که جمهوری اسلامی پاسخ این جنایات را از شما مردم مبارز کردستان بگیرد. بدینوسیله همراه با دیگر همه نیروهای سیاسی فعال در کردستان روز شنبه نهم مهرماه را به عنوان روز اعتصاب عمومی در سراسر کردستان اعلام می کنیم . در این روز مدارس و دانشگاهها تعطیل خواهند بود و معلمان و دانشجویان و دانش آموزان در محیط های آموزشی خود تجمع خواهند کرد و حمله بر مراکز سیاسی احزاب کردستانی را محکوم می کنند. مغازه‌ها و مرکز کسب و کار به جز آن‌هایی که نیازهای اولیه و حیاتی مردم را نظیر نانواخانه‌ها تامین می کنند، بسته می شوند. کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و مراکز تولیدی بسته خواهند بود. کارمندان بانک‌ها و ادارات دولتی بر سر کار نخواهند رفت. بگذار که جمهوری اسلامی دریابد که مردم کردستان فرزندان خود را در هرجا که باشند در مراکز سیاسی در اقلیم کردستان، در زندان‌ها و در هر جای دیگر تنها نمی گذارند و از آنها پشتیبانی می‌کنند. بگذار روز شنبه صحنه پرشور دیگری از جنبش انقلابی مردم کردستان در مقابل چشمان جهانیان به نمایش در آید.
از همه جوانان و زنان و مردان مبارزی که در این روزها در مقابل جمهوری اسلامی سینه سپر کرده اند، از همه کارگران و تشکل‌های کارگری و نهادهای مدنی و احزاب و گروه‌های سیاسی در همه ایران می خواهیم که از این حرکت مردم کردستان به هر شیوه‌ای که می توانند ، پشتیبانی کنند.

کمیته مرکزی کومه‌له
( سازمان کردستان حزب کمونیست ایران)
۷ مهرماه ۱۴۰۱
‏۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲