حزب کمونیست ایران


گشت ارشاد یا باند جنایتکاران


ژینا امینی (مهسا) دختر جوان سقزی در تهران توسط گشت ارشاد بدلیل رعایت نکردن حجاب اجباری دستگیر شد. ژینا که در زبان کردی به معنای زندگانی است بدلیل ضربات مغزی به کما رفته و در مدت کوتاهی جان باخت.
گشت ارشاد ‌‌ و شیوه برخورد آنان به زنان، آئینه تمام قد قساوت و بربریت رژیم جمهوری اسلامی است . 
باند تبهکار ارشاد اسلامی، متشکل از گروههای اراذل و اوباش هستند. این مزدوران  بدون هیچ حسابرسی و مسئولیتی زنان را زیر چرخهای ماشین له می کنند، سر آنها را بر سنگفرش خیابان می کوبند و اعلام می کنند سکته قلبی کرده اند. 
تعداد زنان جوانی که  بعد از دستگیری توسط پلیس و گشت ارشاد به اصطلاح دچار سکته قلبی شده اند، خود را آتش زده  و یا حلق آویز کرده اند نشانگر خشونت و تروریسم رهای حکومتی در خیابان‌ها و در زندان‌ها است. 
چگونه است زنان و مردان جوان که سالم و شاداب هستند، دوستان و خانواده های آنها اعلام می کنند که هیچگونه سابقه مریضی ندارند، به محض دستگیری توسط اوباش حکومتی دچار سکته قلبی می شوند ؟
چرا سریع و مخفیانه و بدون هیچ معاینه پزشکی جنازه های شکنجه شده آنان بخاک سپرده می شود؟ چرا خانواده جان باختگان تهدید می شوند که با رسانه ها مصاحبه نکنند و مراسم بزرگداشت برای عزیزانشان برگزار نشود؟
زنان پاشنه آشیل جمهوری اسلامی هستند. تبعیض سیستماتیک، تحقیر و بازداشت، سکته های بعد از دستگیری باعث نشده که مقاومت و مبارزه زنان در هم شکسته شود. 
میلیاردها دلار از ثروت و سامان کشور صرف تبلیغات ارتجاعی علیه زنان، استخدام هزاران گشت ارشاد، زندان و قضات اسلامی می شود تا زنان را به سکوت و تسلیم وادارند. اما زنان روز به روز و سال به سال گسترده تر وارد مبارزه علیه رژیم اسلامی و تحقق برابری زن و مرد شده اند.
هیچ درجه از خشونت رژیم اسلامی، هیچ تعداد از سکته های مغزی و قلبی در ماشین های گشت ارشاد، زنان را به پذیرش موقعیت شهروند و انسان درجه دوم و تبعیض مجبور نخواهد کرد. زنان جوان، زنان کردستان که سابقه طولانی در مبارزه علیه جمهوری اسلامی و تبعیض جنسیتی دارند  پیشقراولان مبارزه برای تحقق عدالت و برابری هستند . 
ژینا های جوان که در کردستان رشد و آموخته اند، ادامه دهندگان هزاران زن پیشمرگ و فعال سیاسی هستند که در دشوارترین شرایط برای آزادی و برابری مبارزه کرده  و بعضا جان باخته اند .
رژیم و اراذل و اوباش گشت ارشاد باید جوابگوی مرگ بر اثر شکنجه و خشونت تحت نام سکته قلبی باشند.
این حجم بربریت و قساوت در جهان کم نظیر است. زنان و مردان آزادیخواه و برابری طلب  کردستان و ایران  پیگیر علل مرگ زنان جوان  بازداشت شده و دلایل سکته قلبی ژینا ها هستند. برچیده شدن ماشین جنایت گشت ارشاد، توقف ازار و شکنجه زنان، محاکمه و مجازات عاملین و دستور دهندگان قتل مهسا امینی خواست اولیه مردم است.
زنان و مردان آزادیخواه کردستان و ایران جنایات حکومت اسلامی علیه زنان را فراموش نخواهند کرد و حاکمان رژیم اسلامی را نخواهند بخشید. روزی باید بانیان این جنایات در دادگاههای علنی پاسخگویی چهل و سه سال جنایت علیه مردم کردستان، علیه زنان و علیه تمامی مردم شریف و آزادیخواه باشند .