حزب کمونیست ایران

حاکمان اسلامی از کاریکاتور هم می ترسند!

حسین امیرعبدالهیان در تماس با وزیر خارجه پاکستان، انتشار کاریکاتورهای خامنه‌ای در نشریه شارلی ابدو را «توهین به مقدسات» خواند و گفت : «کشورهای اسلامی نباید اجازه دهند کشورهای غربی توهین به مقدسات را در دستور کار بگذارند. همچنین رژیم سفیر فرانسه در تهران را احضار و نسبت به انتشار این کاریکاتورها اعتراض نمود. همزمان دفتر شرق شناسی فرانسه در تهران در همین رابطه بسته شد.

جمهوری اسلامی کە بە سلاحهای جنگی خود از جمله پهباد ، موشک و پیشرفتهای اتمی می بالد، با داشتن یک میلیون آخوند و شاید همین تعداد پاسدار، بسیجی، پلیس، نیروهای امنیتی و مزدوران لباس شخصی، اینک از انتشار تعدادی کاریکاتور خامنه ای به وحشت افتاده است .

حکومتی که با آزادی بیان دشمنی بیمارگونه ای دارد، روزنامه ها و نشریات را تعطیل کرده و رسانه های مجازی و شبکه های اجتماعی را فیلتر کرده و کاربرانِ آنرا زندانی،  شکنجه و حتی اعدام می‌کند، کارش به جائی رسیده است که آزادی بیان و آزادی رسانه ای در اروپا را هم  تحمل نمی کند.

کاریکاتورهای شارلی ابدو با زیبایی هنرمندانه ای جنایات، اقتدار کذایی، ریاکاری و تعصب و بربریت حاکمان اسلامی را نشانه رفته اند،  این کاریکاتورها تقدس دروغین و متکی بر سرنیزه آخوندها را در هم می شکنند.  این کاریکاتورها نقش زنان  را در درهم شکستن اقتدار کذایی خامنه ای و نظام اسلامی را نشان می‌دهند . نشان می دهند که چگونه زنان و جوانان، حاکمان اسلامی را به ذلالت و وحشت انداخته اند .

در حالیکه شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «ما حکومت اسلامی را نمی خواهیم» چهار ماه است در همه شهرهای بزرگ و کوچک ایران  سرداده می شود، بنر های خامنه ای و خمینی سوزانده می شوند و عکسهای خمینی و خامنه ای از اتاقهای درس در مدارس  پائین کشیده و زیر پا گذاشته می شوند، کشیدن کاریکاتور خامنه ای از سوی یک نشریه طنز پرداز آنهم در فرانسه توهین به مقدسات ملی و اسلامی تلقی می شود، با چنین عکس العمل هیستریکی روبرو می شود، یک مرکز فرهنگی را تعطیل، سفیر فرانسه در تهران را احضار و تهدید به ترور و کار متقابل می کنند! کار متقابل هم نه کشیدن کاریکاتور از مقامات حکومتی و کلیسایی فرانسه، بلکه ترور کاریکاتوریست ها، دستگیری دو تابعیتی ها در ایران است .

آخوندها و دستگاه مذهب از انقلاب مشروطه تا امروز با آزادی بیان، با نشریات فکاهی و طنزگونه مشکل دارند. حاکمان اسلامی که همه مجلات و نشریات  جدی و مستقل طنزگونه داخل ایران را به تعطیلی کشانده اند، حال چاقوها را برای نشریه شارلی ابدو فرانسه تیز کرده اند. چند سال پیش چند کاریکاتوریست همین مجله از سوی متعصبین و بنیادگرایان اسلامی ترور شدند و اینک وزیر خارجه جمهوری اسلامی بطور علنی خواهان منع آزادی بیان در فرانسه بوده و روزنامه نگاران و کاریکاتوریست را به قتل و ترور تهدید می کنند .

بدون شک حکومت مرتجع و ضد آزادی جمهوری اسلامی قادر نخواهد شد سانسور و بی حقوقی را بر مردم معاصر جهان تحمیل نمایند. آنچه رخ خواهد داد کاملاً برعکس خواست رژیم اسلامی خواهد بود. بازنشر کاریکاتورها در همه رسانه های منطقه و جهان در مقیاس میلیونی صورت خواهد گرفت.

آزادی بیان و رسانه آزاد سنگ اول بنای آزادی جامعه است و دور نخواهد بود روزی که هنرمندان و کاریکاتوریست های داخل ایران زندگی را بر مرتجعین حاکم به کابوسی پایان ناپذیر تبدیل نمایند. گذشت آنزمان که خمینی جنایتکار برای سلمان رشدی فتوای قتل صادر کند و حکومت های غربی به دلیل منافع اقتصادی سکوت زبونانه را پیشه خود کنند. اینک روزنامه نگاران، نویسندگان، هنرمندان، روشنفکران و بخش‌های مترقی جامعه در مقابل بربریت اسلامی مقاومت می کنند و حکومت های اروپائی هم ناچار به تمکین به فشار افکار عمومی  مردم ایران و آزادیخواهان جهان خواهند بود.